Masáž obličeje s kamenem GUA SHA je úžasnou relaxační ale i omlazovací technikou a neodmyslitelně patří k obličejové józe. Já osobně střídám masáže podle nálady. Automasáže jsou skvělé párminutové v případě, že se vám nechce masírovat s nějakou pomůckou. Intenzivnější masáže jsou se silikonovými baňkami, růženínovými face rollery a kameny gua sha. V dnešním článku se pověnujeme masážnímu kameni z růženínu – GUA SHA.
Gua sha existuje v tradiční čínské medicíně již tisíce let. Kamenem můžete masírovat tvář i tělo. Byl vyroben tak, aby na pokožku působil zpevňující.
Pravidelnou masáží obličeje s gua sha se:
Gua sha používejte na pleť, která je zdravá, bez aktivního akné, nepříliš citlivá či spálená od slunce.
Ať se líbí, tady je VIDEO, vyzkoušejte si tuto příjemnou masáž:
Před masáží si vyčistěte pleť,aplikujte sérum nebo olej.
Pokud se při masáži s Gua Sha působením tlaku vytvoří na povrchu kůže barevné flíčky (tzv. „sha“), nelekejte se, tělo je během nejbližších dnů samo vyčistí. Děje se to z důvodu toho, že se při masáži krev dostane mimo vlásečnice. Místa, kde se vytvářejí flíčky – sha jsou oblasti zhoršené cirkulace krve nebo blokace s horší energetickou přeměnou látek v těle.
V případě, že používáte gua sha při masáži šíje a zad, masírujeme od středu směrem ven. Také můžete gua sha použít na celulitidu i v kombinaci s thermo balzámem .
Při každé masáži s gua sha používejte krém, sérum nebo olej, abyste zabránili podráždění pokožky.
Mluví se o něm jako o kameni bohyně Venuše. Egypťané věřili, že růženin zpomaluje stárnutí. Je nejsilnějším kamenem, co se týče působení krásy, lásky a uzdravování. Dodává pocit klidu, pomáhá v obdobích emocionálních vypětí a smutku. Růženín pohlcuje negativní energii, proto je třeba jej energeticky čistit. Myje se pod proudem vlažné vody a nabíjí v noci pro měsíčním svitu.
Zuzana Ondrisová
lektorka a školitelka obličejové jógy
zakladatelka FACE YOGA Institute