CESTA ZUZANY ONDRISOVÉ

od Obličejové gymnastiky k Obličejové józe

Milí přátelé,

určitě jste se již setkali s pojmy jako obličejová gymnastika nebo obličejová jóga. Před pár lety nadchla metoda přirozeného omlazení obličeje - Obličejová gymnastika. Udělala jsem si akreditaci a později vyskoušela japonskou metodu obličejové jógy.

O účincích těchto metod jsem se přesvědčila sama na sobě. Na základě mých zkušeností a poznatků jsem vytvořila vlastní metodu cvičení - Obličejovou jógu, která je kombinací nejúčinnějších cviků a která mým klientům pomáhá zbavit se dvojité brady, otoků pod očima, hlubokých vrásek nebo dokonce umožňuje vrátit cit do ochrnuté části obličeje.

Zuzana Ondrisova - Tvarovajoga.sk

„Skvěle vypadáš…nějak jsi omládla…jaký máš hladký obličej, ty jsi byla na botoxu?“ Takovéto komplimenty dostávám dnes poměrně často. Pravidelné procvičování obličejových svalů odstraňuje vrásky, formuje svalstvo a vypíná ochablou pokožku. Tyto účinky jsem pocítila sama na sobě už po několika týdnech. Změny na mém obličeji si všímají zejména moje kamarádky a známé a hned si jedním dechem žádají recept.  

Před několika málo lety bylo všechno jinak...

“Zuzanko, vypadáš tak smutně a ustaraně, ty musíš mít problémy!" To byla ta klíčová věta, která mě tehdy nastartovala do akce. Po dvou rodičovských dovolených se blížil termín mého nástupu do práce, a tak jsem šla navštívit kolegyně. Pamatuji si, jak jsem byla  ten den spokojená a veselá, až do chvíle, kdy mě onou větou přivítala naše recepční. Nejenže mě to zarazilo, ale i rozzlobilo!

Po příchodu domů jsem hned zamířila do koupelny před zrcadlo. Neustále mi totiž vrtalo hlavou, jak můžu vypadat smutná a ustaraná, když jsem spokojená, šťastná a mám dobrou náladu? Po pár minutách studování obličeje jsem dospěla k závěru, že moje kolegyně měla pravdu a s tou tváří musím něco udělat. 

Tehdy jsem si vzpomněla na kamarádku, o které jsem věděla, že cvičí obličejovou gymnastiku a vypadá velmi dobře. Zavolala jsem jí, setkaly jsme se, všechno mi vysvětlila a i ukázala cviky. Bylo mi velmi sympatické, že je to přirozený způsob a záleží jen na mně, kolik času tomu věnuji. Když jsem se dozvěděla o možnosti udělat si kurz i s akreditací, o mém dalším směřování bylo rozhodnuto. Lákalo mě při dvou malých dětech dělat něco smysluplného a prospěšného pro lidi. Obličejová gymnastika tyto předpoklady splnila.  

Pustila jsem se do kurzu s obrovskou chutí a nadšením, moje motivace byla velká. 

Až během kurzu jsem se naučila pojmenovat své problémy: uvolněné kontury obličeje, hluboká nasolabiální vráska, ochablé tváře, padající horní víčka – to budí dojem smutku, starostí a únavy. Na čele a kolem očí byly poměrně hluboké vrásky, a to mi bylo pouze 35 let. Krom toho mi občas vyskakovala čelist. Problémů na mém obličeji bylo skutečně dost. Cvičila jsem poctivě každý den. Po pěti týdnech přišla první otázka: „Jsi nějaká jiná v obličeji, co děláš?“

A tak jsem začala vysvětlovat principy této metody, nejdříve mé rodině a kamarádkám. Po ukončení kurzu jsem si odzkoušela na mých kamarádkách, jak vést individuální kurz. Tehdy jsem dostávala různé otázky, ty mě nutily pořád více studovat danou problematiku. Získávala jsem zpětnou vazbu a pochopila jsem, že systém individuálních kurzů, postavený na desíti hodinových sezeních, v dnešní uspěchané době asi fungovat nebude.

Byla jsem však nadšená myšlenkou přirozeného způsobu omlazení obličeje, proto jsem chtěla s ní seznámit co nejvíce žen a mužů. Stále jsem přemýšlela, jak to udělat, aby kurzy byly časově a finančně dostupné pro všechny. Zajímavý nápad dostal vlastně můj manžel, položil mi jednoduchou otázku. Zeptal se, zda bych nemohla kurz zorganizovat tak, aby ženy nemusely cvičit 24 cviků, ale možná méně, avšak důležitých a účinných.

To mi nedalo spát. Pokoušela jsem se kombinovat cviky do sestavy tak, abych procvičila celý obličej, studovala jsem techniky světoznámých cvičitelek a vybírala jsem si pro sebe to, co se mi nejvíce zamlouvalo. Důležitým aspektem bylo připravit kurz tak, aby byl efektivní, časově a finančně nenáročný a dostupný pro ženy i muže.

Začala jsem více vnímat spojení mezi péčí o pleť, cvičením, masážemi obličeje a relaxací. Uvědomila jsem si, že to všechno má vliv nejen na náš vzhled, ale i zdraví. Všechny tyto poznatky a zkušenosti, tipy a rady jsem zabalila do jednoho celku, a tak vznikla moje

Obličejová jóga

Každý z nás si může touto přirozenou metodou odstranit mnoho nežádoucích nedostatků. Chcete začít? Pak s stáhněte můj eBook zdarma s dvěma cviky a také třemi příběhy žen, které se do této metody pustily a rády se podělily se svými úspěchy:

Jak odstranit dvojitou bradu ci povadle tvare bez plastickeho chirurga: oblicejova joga oblicejova gymnastika

z tohoto eBooku už se těší 4 986 lidí

Obličejová jóga v médiích: